KOTOWICZ.pl
  • Zapiski
  • Fakty
  • Polityka
  • Kalendarz
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Zapiski
  • Fakty
  • Polityka
  • Kalendarz
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
KOTOWICZ.pl
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Home Kalendarz

Monolit wokół monologu

admin Dodane przez admin
17/02/2014
w Kalendarz
0
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter

>> Urzędujący od 13 grudnia 2010 r. burmistrz Ząbkowic został ponownie wybrany. Drugą kadencję Marcin Orzeszek rozpocznie od… <<

Komunikat tej treści mógłby się już ukazać, choć od wyborów samorządowych dzieli nas około ośmiu miesięcy. Jeśli bowiem przyjąć, że znany specjalistom od marketingu (nie tylko politycznego) mechanizm powtarzania nazwy i wizerunku promowanego produktu (kandydata) obowiązuje bezwzględnie, to wynik jesiennej elekcji jest pewny. Każdy, kto śni o rywalizacji z pierwszym obywatelem Gminy, może spać dalej, bo na jawie nic nie powinno się zmienić. Gdy pewien czas temu powiedziałem to osobiście Marcinowi Orzeszkowi, patrzył na mnie z niedowierzaniem. Nie taiłem swego krytycznego osądu tak prowadzonego stylu informowania mieszkańców o pracy najważniejszego ząbkowickiego urzędnika, ale do mnie przecież należą decyzje w tej sprawie. Pomiędzy 20 najnowszymi informacjami opublikowanymi w internetowym serwisie Urzędu Miejskiego, tylko w 7 burmistrz nie jest wymieniany z imienia i nazwiska oraz na zdjęciu. Nie ma Go tylko tam, gdzie wiadomość ma charakter komunikatu czy ostrzeżenia meteo. Otwarcie przyznam, że w ogóle mi to nie przeszkadza, zastanawiam się tylko nad sensem napinania medialnych strun w instrumencie, jakim dysponuje sztab wizerunkowy szefa magistratu. Jeśli bowiem do tego schematu praktykowanego od początku kadencji dodać jeszcze wypuszczany co pewien czas periodyk ze słowem „projekt” w tytule (gorszego pomysłu być nie mogło!) oraz faktyczną przychylność graniczącą z uwielbieniem ze strony lokalnych mediów, to trudno wyobrazić sobie, by coś lub ktoś mógł stanąć Marcinowi Orzeszkowi na drodze do upragnionej reelekcji. Parę dni temu w rozmowie z osobą dość dobrze zorientowaną w niuansach scenerii ząbkowickich salonów usłyszałem takie stwierdzenie: >> Nikt nowy ostatnio nie zabłysnął na tyle, aby móc stanąć w szranki << Dalej wymieniliśmy się opiniami czym musiałby „zabłysnąć” potencjalny kandydat, aby „zagrozić” urzędującemu burmistrzowi. Byliśmy zgodni, że czasu na owo „błyśnięcie” jest już bardzo mało.

Czy to oznacza, że Marcin Orzeszek może spokojnie czekać na komunikat, od jakiego zacząłem ten wpis? Z wszystkiego, co medialnie dzieje się wokół jego osoby, można odnieść wrażenie, że ten święty spokój nie jest mu dany. Zastanawiam się na przykład dlaczego ogłaszany w pośpiechu przetarg na obsługę medialną Urzędu Miejskiego. Na temat tego przetargu można przeczytać na Ząbkowice4YOU.PL . Zastanawiające jest szybkie ogłoszenie, tygodniowy termin przekazywania ofert i chociaż od terminu ich składania minęły prawie trzy tygodnie, nadal przetargu nie rozstrzygnięto, a każde jego rozstrzygnięcie będzie komentowane, o czym zresztą świadczą głosy wyrażane w jednym z ząbkowickich tygodników. Czyżby do wyborów potrzebny był (niezależnie od nierozstrzygnięcia lub rozstrzygnięcia tego feralnego przetargu) medialny monolit wokół burmistrza kultywujący jego monolog wobec ząbkowiczan? I tu dochodzę do sedna myśli. Być może burmistrz wie, że nie ma monopolu na wizję rozwoju naszej Gminy i dialog byłby niewygodny?

Tagi: dialog

Podobne Posty

Kalendarz

„Magnifica humanitas” – droga, którą Jezus Chrystus otwiera w historii

26/05/2026
Tu es Petrus – rok temu wybrany został ojciec Robert Prevost – przyjął imię Leon XIV
Kalendarz

Tu es Petrus – rok temu wybrany został ojciec Robert Prevost – przyjął imię Leon XIV

09/05/2026
Niecodzienność
Kalendarz

Niecodzienność

13/04/2026
Następny artykuł

„Później może i czas na mój kraj"

„Mam za swoje”

Młody młodego nie rozumie?

Social Media

Polecane

Osoby niegodne zaufania

„Osoby niegodne zaufania” – o kim mowa?

2 lata temu

Ten stan jest (samo)bójczy

12 lat temu

Splot fenomenów

8 lat temu
Bezalternatywność i beznadzieja

Bezalternatywność i beznadzieja? Wolności i despotyzmu nie można pogodzić, a więc…

3 lata temu

Instagram

Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jes Wy zatem tak się módlcie:
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię! Niech przyjdzie Twoje królestwo; niech Twoja wola się spełnia na ziemi, tak jak w niebie. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.
Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, Ojciec wasz nie przebaczy wam także waszych przewinień». (Mt 6, 8-15)
#przebaczenie #paternoster #ojczenasz #chrześcijanin #pacierz
Są pewne brzmienia w językach obcych, które naw Są pewne brzmienia w językach obcych, które nawet bez tłumaczenia sprawiają wrażenie, że można je rozumieć. Ich charakterystyczna melodyka, brzmienie głosek dźwięcznych i bezdźwięcznych, wywoływane przez nie skojarzenia, jakby „tłumaczą” wypowiadane czy śpiewane frazy.
✍️ https://kotowicz.pl/respons/
#jestjedenBóg #wiara #shemayisrael #sygnałmiłosierdzia #znaki
Zmienność potwierdza stałość, bo nawet zmienn Zmienność potwierdza stałość, bo nawet zmienność jest czymś stałym. Niezachwiana i niezmienna jest miłość! (Iz 54,10) 

#zmęczenie #znużenie #zwątpienie #zranienie #zatrzymanie
„Miłość jest odporna na krytykę” - usłysz „Miłość jest odporna na krytykę” - usłyszałem dzisiaj w kazaniu. Z jednej strony to oczywiste, a z drugiej… Nie ma drugiej strony! 
#miłość #nieodwołalność #objawienie #tradycja #TLM
Yeshua, Yeshua, hey bel livivi al shmay ya Y’ Yeshua, Yeshua, 
hey bel livivi al shmay ya
Y’khanseyn li shlam ka
Khed wah min kul di le he weh
Hosanna Yeshua


Jezu, Jezu,
unieś me serce do nieba!
Niech obejmie mnie pokój święty, 
niech wszyscy go miłują, 
niech wszystko, co żywe się raduje!
Hosanna, Jezu!

#odnalezienie #ostatniepożegnanie #oddanie #ofiarowanie
„Patrzę w oczy człowieka - który swym spojrze „Patrzę w oczy człowieka - który swym spojrzeniem mi odpowiada. Pozwala mi wniknąć w swoje wnętrze bądź broni się przede mną. Jest panem swojej duszy: otwiera bądź zamyka jej wrota. Jest w stanie wyjść z siebie i wnikać w rzeczy. Gdy ludzie spoglądają jeden na drugiego, jedno „ja” stoi naprzeciw drugiego „ja” - może to być spotkanie u wrót duszy bądź w jej wnętrzu. Gdy jest to spotkanie we wnętrzu wtedy drugie „ja” jest „ty”. Spojrzenie człowieka mówi” 
(Edyta Stein, 1933)
#człowiek #filozofia #antropologia #fenomenologia #edytastein

Kategorie

  • Fakty
  • Kalendarz
  • Polityka
  • Zapiski

Tematy

#miasto2_0 2061 ANEKS biznes Bliżej Słowa dialog kobieta kultura media patriotyzm polityka refleksje rodzina rozwój społeczność synod w drodze wiara wieś
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki

Popularne

Niewidzialność samotności
Fakty

Niewidzialność samotności

Dodane przez KK
18/06/2026
0

Samotność – mimo że jesteśmy nieustannie wśród ludzi – jawi się jako jeden z najgroźniejszych syndromów społecznych...

Respons

Respons

10/06/2026
Biskup Marek Mendyk Jezus Chrystus niech będzie dla nas

Biskup Marek Mendyk: „Jezus Chrystus niech będzie dla nas jednoczącym centrum”

01/06/2026
Zaginanie rzeczywistości

Zaginanie rzeczywistości

27/05/2026

„Magnifica humanitas” – droga, którą Jezus Chrystus otwiera w historii

26/05/2026

Ostatnie wpisy

  • Niewidzialność samotności 18/06/2026
  • Respons 10/06/2026
  • Biskup Marek Mendyk: „Jezus Chrystus niech będzie dla nas jednoczącym centrum” 01/06/2026

Kategorie

  • Fakty
  • Kalendarz
  • Polityka
  • Zapiski

© 2004 - 2023 Kotowicz.pl - myśl | kultura | polityka | patriotyzm | wiara.

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Zapiski
  • Fakty
  • Polityka
  • Kalendarz

© 2004 - 2023 Kotowicz.pl - myśl | kultura | polityka | patriotyzm | wiara.