KOTOWICZ.pl
  • Zapiski
  • Fakty
  • Polityka
  • Kalendarz
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Zapiski
  • Fakty
  • Polityka
  • Kalendarz
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
KOTOWICZ.pl
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Home Polityka

Upojny wieczór wyborczy i powyborczy twardy poranek

KK Dodane przez KK
05/04/2024
w Polityka
0
Upojny wieczór wyborczy i powyborczy twardy poranek
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter

48 godzin dzieli wyborców i kandydatów od możliwości poznania wyników wyborów. Zaraz zapadnie cisza wyborcza, więc spieszę z publikacją… Nie ma w niej śladu agitacji, więc można legalnie czytać…

Jestem wśród tych wyborców, którzy już zdecydowali o tym, że idą do głosowania i wiedzą komu udzielą poparcia. Widzę wokół (nie tylko w mediach społecznościowych) całkiem liczną grupę ludzi, którzy wyraźnie deklarują udział w elekcji i określają się co do preferencji wobec kandydatów. Mimo, że w niedzielę weźmiemy udział w poczwórnych wyborach, w zależności od sympatii lub antypatii politycznych rozkład głosów może się pokrywać – trudno sobie wyobrazić, by zwolennik ugrupowania „A” w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, do rady powiatu, do rady gminy i na włodarza gminy głosował różnie.

  • Warto jednak – w wyborach samorządowych szczególnie – oderwać się od „partyjnych” upodobań. Warto spojrzeć na imiona i nazwiska kandydatów, na ich życiowy, zawodowy i społeczny dorobek. Warto przyjrzeć się ich przeszłości w „polityce” (jeśli w niej byli lub są) i warto przyglądać się ich deklaracjom (jeśli takie są ogłaszane). Warto upewnić się co do ich wiarygodności. I wreszcie warto stawiać znak „X” przy określonej kandydaturze ze świadomością, że to jest rodzaj poręczenia za danego pretendenta do publicznego mandatu.
  • Przypadkowy wybór radnego czy włodarza lub kierowanie się przy tym wyborze tylko przyzwyczajeniami czy uprzedzeniami ma sens? Dajemy komuś prawo do decydowania w naszym imieniu w kwestiach ważnych dla nas bez sprawdzenia kim ta osoba jest? Chętnie godzimy się na uprzywilejowaną pozycję dla kogoś, kto przez brak doświadczenia, niedojrzałość, deficyt wiedzy czy – co gorsza – przez złą wolę, wykorzystać to może przeciw nam lub wbrew naszym oczekiwaniom?

Wybory to nie jest zabawa w „kotka i myszkę” ani w „ciuciubabkę”. Wybory to poważna decyzja, dlatego uczestniczyć w nich mogą tylko osoby pełnoletnie. Wybory to rozstrzygnięcie, którego skutkiem nie jest upojny wieczór wyborczy, ale także powyborczy twardy poranek i to niezależnie od tego czy się w nich wygrało lub przegrało oraz czy moi faworyci są zwycięzcami lub ponieśli porażkę.

Wybory trwają kilkanaście godzin, tyle samo mniej więcej czekamy na ich ostateczne wyniki, ale skutki wyborów trwają przez lata. Naprawdę!  

Tagi: #miasto2_0patriotyzmpolitykarozwójspołeczność

Podobne Posty

Zaginanie rzeczywistości
Polityka

Zaginanie rzeczywistości

27/05/2026
Od kryzysu do karnawału
Polityka

Od kryzysu do karnawału

04/02/2026
Gotowanie żaby czy krojenie salami
Polityka

Gotowanie żaby czy krojenie salami?

20/01/2026
Następny artykuł
Wolność jest dla miłości

„Wolność jest dla miłości” – a miłość jest początkiem i celem

Budowania nie zaczyna się od dachu

Budowania nie zaczyna się od dachu

Nie zabijesz mnie

„Nie zabijesz mnie…” – miłość to życie!

Social Media

Polecane

Dilerzy kampanijnych fejków chcą wygrać wybory

Dilerzy kampanijnych fejków chcą wygrać wybory

2 lata temu

Po drodze!

12 lat temu
Cicer cum caule

Cicer cum caule

10 miesięcy temu
Biblioterapia

Biblioterapia

1 rok temu

Instagram

Yeshua, Yeshua, hey bel livivi al shmay ya Y’ Yeshua, Yeshua, 
hey bel livivi al shmay ya
Y’khanseyn li shlam ka
Khed wah min kul di le he weh
Hosanna Yeshua


Jezu, Jezu,
unieś me serce do nieba!
Niech obejmie mnie pokój święty, 
niech wszyscy go miłują, 
niech wszystko, co żywe się raduje!
Hosanna, Jezu!

#odnalezienie #ostatniepożegnanie #oddanie #ofiarowanie
„Patrzę w oczy człowieka - który swym spojrze „Patrzę w oczy człowieka - który swym spojrzeniem mi odpowiada. Pozwala mi wniknąć w swoje wnętrze bądź broni się przede mną. Jest panem swojej duszy: otwiera bądź zamyka jej wrota. Jest w stanie wyjść z siebie i wnikać w rzeczy. Gdy ludzie spoglądają jeden na drugiego, jedno „ja” stoi naprzeciw drugiego „ja” - może to być spotkanie u wrót duszy bądź w jej wnętrzu. Gdy jest to spotkanie we wnętrzu wtedy drugie „ja” jest „ty”. Spojrzenie człowieka mówi” 
(Edyta Stein, 1933)
#człowiek #filozofia #antropologia #fenomenologia #edytastein
Praca ludzka, przekazywanie życia i technologie i Praca ludzka, przekazywanie życia i technologie informacyjne na przestrzeni XIX, XX i XXI wieku stały się procesami, które mając w sobie niezmierzony potencjał tworzenia i rozwoju, stały się ogniskami zapalnymi kryzysów cywilizacyjnych. 
✍️ https://kotowicz.pl/magnifica-humanitas-droga-ktora-jezus-chrystus-otwiera-w-historii/
✍️ https://kotowicz.pl/przestrzenie-do-ktorych-tylko-ludzka-inteligencja-ma-wstep/
#ai #artificialintelligence #sztucznainteligencja #prawdziwyczłowiek #wspaniałeczłowieczeństwo
Veni, Sancte Spiritus, Et emitte caelitus Lucis tu Veni, Sancte Spiritus,
Et emitte caelitus
Lucis tuae radium.
Veni, Pater pauperum,
Veni, Dator munerum, 
Veni, Lumen cordium.

Przybądź, Duchu Święty,
Ześlij z niebios wzięty
Światła Twego strumień.
Przyjdź, Ojcze ubogich,
Przyjdź, Dawco darów mnogich,
Światłości sumień. 

#venisanctespiritus #venicreatorspiritus #zesłanieduchaświętego #kościółrzymskokatolicki #credo
Gwałtowność ognia pozwala doświadczyć łagodn Gwałtowność ognia pozwala doświadczyć łagodności wody. Nieuniknione są uświadomione podziały, aby oczywistym stało się to, co łączy. (Łk 12, 49-52) 

Nura etith d'arma b'ar'a, u-saba ana elu min kedu hawath. / Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.

#Bóg #Ojciec #Syn #Duch #uwielbienie
Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do ni Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły. (Mk 16, 19-20)
#wniebowstąpienie #kerygmat #dogmat #stygmat

Kategorie

  • Fakty
  • Kalendarz
  • Polityka
  • Zapiski

Tematy

#miasto2_0 2061 ANEKS biznes Bliżej Słowa dialog kobieta kultura media patriotyzm polityka refleksje rodzina rozwój społeczność synod w drodze wiara wieś
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki

Popularne

Biskup Marek Mendyk Jezus Chrystus niech będzie dla nas
Zapiski

Biskup Marek Mendyk: „Jezus Chrystus niech będzie dla nas jednoczącym centrum”

Dodane przez KK
01/06/2026
0

Zapomnienie o Bogu albo i negacja Boga. Utrata zrozumienia tego, kim jest człowiek. Niezrozumienie i pogarda dla...

Zaginanie rzeczywistości

Zaginanie rzeczywistości

27/05/2026

„Magnifica humanitas” – droga, którą Jezus Chrystus otwiera w historii

26/05/2026
Przestrzenie do których tylko ludzka inteligencja ma wstęp

Przestrzenie, do których tylko ludzka inteligencja ma wstęp

18/05/2026
Pielgrzymka do miasta położonego na górze

Pielgrzymka do miasta położonego na górze

11/05/2026

Ostatnie wpisy

  • Biskup Marek Mendyk: „Jezus Chrystus niech będzie dla nas jednoczącym centrum” 01/06/2026
  • Zaginanie rzeczywistości 27/05/2026
  • „Magnifica humanitas” – droga, którą Jezus Chrystus otwiera w historii 26/05/2026

Kategorie

  • Fakty
  • Kalendarz
  • Polityka
  • Zapiski

© 2004 - 2023 Kotowicz.pl - myśl | kultura | polityka | patriotyzm | wiara.

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Zapiski
  • Fakty
  • Polityka
  • Kalendarz

© 2004 - 2023 Kotowicz.pl - myśl | kultura | polityka | patriotyzm | wiara.