KOTOWICZ.pl
  • Zapiski
  • Fakty
  • Polityka
  • Kalendarz
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Zapiski
  • Fakty
  • Polityka
  • Kalendarz
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
KOTOWICZ.pl
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Home Kalendarz

Okiem zwykłego mieszkańca

admin Dodane przez admin
22/04/2014
w Kalendarz
0
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter

Ogłaszanie przetargów na usługi medialne w Gminie Ząbkowice Śląskie jest najwyraźniej piętą achillesową urzędników, których produktu podpisuje burmistrz lub jego zastępczyni.

Na początku marca br. opisywane były, także przeze mnie, zawiłości i meandry rzekomego przetargu na obsługę medialną Urzędu Miejskiego, którego szefem jest burmistrz Marcin Orzeszek. Procedura odbyła się i nawet wskazano najkorzystniejsze oferty, po czym całą operację, zwaną przetargiem, unieważniono. Pod tą decyzją podpisała się wiceburmistrz Ewa Figzał. Jedną z przyczyn unieważnienia postępowania była powzięta rzekomo później wiedza, że niektóre ogłoszenia muszą mieć zasięg ogólnopolski. Nie będę tu powtarzał serii wątpliwości co do obiektywizmu i ekonomicznej racjonalności czynności firmowanych przez ząbkowicki magistrat. Być może ktoś inny prześwietli to wszystko dokładniej, do czego powołani są przede wszystkim radni – członkowie Komisji Rewizyjnej z Anną Józefowicz jako przewodniczącą tej komisji na czele. Milczenie tego gremium w sprawie dotyczącej wydatkowania środków publicznych jest dwuznaczne. W tzw. „międzyczasie” odbył się kolejny przetarg na obsługę medialną, w którym znów „wybrano” jedynego oferenta. O podpisaniu umowy z tymże „najkorzystniejszym” z punktu widzenia urzędników medium nic nie wiadomo, a owo medium nie ma charakteru ogólnopolskiego. Tym razem zwrócę uwagę na kolejną tkwiącą w oparach nieprzejrzystości operację – dla odmiany przeprowadzoną przez Ząbkowicki Ośrodek Kultury. Instytucja ta na początku marca br. zapraszała do składania ofert na promowanie przez kolejne dwa miesiące poprzez baner w portalu internetowym jednej z imprez, jaka ma się odbyć w Ząbkowicach. Szerzej na ten temat napisano w Ząbkowice4YOU.PL , ale w największym skrócie można powiedzieć, że zbierano oferty, było ich kilka, wybrano jedną, ale i tak produktu, o jaki pytano …nie ma tam, gdzie miał być.

Jeśli coś zdarza się raz, można przyjąć, że może się powtórzyć. Jeśli się powtarza, to znaczyć może, iż jest zasadą. W obu wspomnianych wyżej sprawach mamy do czynienia z faktem dysponowania środkami publicznymi przez osoby, które nie wykazują się – nazywając rzecz oględnie – w sposób transparentny. Zupełnie nie rozumiem w tym kontekście zarówno bierności radnych, jak i burmistrza. Pasywność tego ostatniego wskazuje albo na tolerowanie takich pokrętnych działań w wykonaniu jego podwładnych, albo niewiedzę  o tym, co dzieje się w jego otoczeniu. To wszystko jednakże to tylko wstęp do zasadniczego pytania o jakość wszystkich postępowań prowadzonych w oparciu o prawo zamówień publicznych. Skoro bowiem w drobnych (co do skali) kwestiach panuje chaos, to co można pomyśleć o skomplikowanych przetargach na duże inwestycje? Pan Burmistrz powinien wyjść ze swojego gabinetu, z którego widzi miasto i jego mieszkańców, aby spojrzeć na te sprawy okiem zwykłego mieszkańca Ząbkowic.

Tagi: dialog

Podobne Posty

Kalendarz

„Magnifica humanitas” – droga, którą Jezus Chrystus otwiera w historii

26/05/2026
Tu es Petrus – rok temu wybrany został ojciec Robert Prevost – przyjął imię Leon XIV
Kalendarz

Tu es Petrus – rok temu wybrany został ojciec Robert Prevost – przyjął imię Leon XIV

09/05/2026
Niecodzienność
Kalendarz

Niecodzienność

13/04/2026
Następny artykuł

Arcyoczywista kwestia

Świętość

Świętość

Wokół jest pusto

Social Media

Polecane

Ząbkowice Śląskie mają przyszłość

Ząbkowice Śląskie mają przyszłość? – pytam…

2 lata temu
Taka natura jest w każdym Polaku

„Taka natura jest w każdym Polaku: bez wolności trudno mu żyć” – 1863 i 2023 to ogniwa naszej historii

3 lata temu

Łaknę ciszy

8 lat temu

2 razy 2 równa się 5

11 lat temu

Instagram

Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jes Wy zatem tak się módlcie:
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię! Niech przyjdzie Twoje królestwo; niech Twoja wola się spełnia na ziemi, tak jak w niebie. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.
Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, Ojciec wasz nie przebaczy wam także waszych przewinień». (Mt 6, 8-15)
#przebaczenie #paternoster #ojczenasz #chrześcijanin #pacierz
Są pewne brzmienia w językach obcych, które naw Są pewne brzmienia w językach obcych, które nawet bez tłumaczenia sprawiają wrażenie, że można je rozumieć. Ich charakterystyczna melodyka, brzmienie głosek dźwięcznych i bezdźwięcznych, wywoływane przez nie skojarzenia, jakby „tłumaczą” wypowiadane czy śpiewane frazy.
✍️ https://kotowicz.pl/respons/
#jestjedenBóg #wiara #shemayisrael #sygnałmiłosierdzia #znaki
Zmienność potwierdza stałość, bo nawet zmienn Zmienność potwierdza stałość, bo nawet zmienność jest czymś stałym. Niezachwiana i niezmienna jest miłość! (Iz 54,10) 

#zmęczenie #znużenie #zwątpienie #zranienie #zatrzymanie
„Miłość jest odporna na krytykę” - usłysz „Miłość jest odporna na krytykę” - usłyszałem dzisiaj w kazaniu. Z jednej strony to oczywiste, a z drugiej… Nie ma drugiej strony! 
#miłość #nieodwołalność #objawienie #tradycja #TLM
Yeshua, Yeshua, hey bel livivi al shmay ya Y’ Yeshua, Yeshua, 
hey bel livivi al shmay ya
Y’khanseyn li shlam ka
Khed wah min kul di le he weh
Hosanna Yeshua


Jezu, Jezu,
unieś me serce do nieba!
Niech obejmie mnie pokój święty, 
niech wszyscy go miłują, 
niech wszystko, co żywe się raduje!
Hosanna, Jezu!

#odnalezienie #ostatniepożegnanie #oddanie #ofiarowanie
„Patrzę w oczy człowieka - który swym spojrze „Patrzę w oczy człowieka - który swym spojrzeniem mi odpowiada. Pozwala mi wniknąć w swoje wnętrze bądź broni się przede mną. Jest panem swojej duszy: otwiera bądź zamyka jej wrota. Jest w stanie wyjść z siebie i wnikać w rzeczy. Gdy ludzie spoglądają jeden na drugiego, jedno „ja” stoi naprzeciw drugiego „ja” - może to być spotkanie u wrót duszy bądź w jej wnętrzu. Gdy jest to spotkanie we wnętrzu wtedy drugie „ja” jest „ty”. Spojrzenie człowieka mówi” 
(Edyta Stein, 1933)
#człowiek #filozofia #antropologia #fenomenologia #edytastein

Kategorie

  • Fakty
  • Kalendarz
  • Polityka
  • Zapiski

Tematy

#miasto2_0 2061 ANEKS biznes Bliżej Słowa dialog kobieta kultura media patriotyzm polityka refleksje rodzina rozwój społeczność synod w drodze wiara wieś
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki

Popularne

Niewidzialność samotności
Fakty

Niewidzialność samotności

Dodane przez KK
18/06/2026
0

Samotność – mimo że jesteśmy nieustannie wśród ludzi – jawi się jako jeden z najgroźniejszych syndromów społecznych...

Respons

Respons

10/06/2026
Biskup Marek Mendyk Jezus Chrystus niech będzie dla nas

Biskup Marek Mendyk: „Jezus Chrystus niech będzie dla nas jednoczącym centrum”

01/06/2026
Zaginanie rzeczywistości

Zaginanie rzeczywistości

27/05/2026

„Magnifica humanitas” – droga, którą Jezus Chrystus otwiera w historii

26/05/2026

Ostatnie wpisy

  • Niewidzialność samotności 18/06/2026
  • Respons 10/06/2026
  • Biskup Marek Mendyk: „Jezus Chrystus niech będzie dla nas jednoczącym centrum” 01/06/2026

Kategorie

  • Fakty
  • Kalendarz
  • Polityka
  • Zapiski

© 2004 - 2023 Kotowicz.pl - myśl | kultura | polityka | patriotyzm | wiara.

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Zapiski
  • Fakty
  • Polityka
  • Kalendarz

© 2004 - 2023 Kotowicz.pl - myśl | kultura | polityka | patriotyzm | wiara.